V řádech stupňů

Je nepředstavitelné, že v dnešní době ještě doma někdo mrzne, když je venku chladno, třeba po ránu a vy si nemáte čím zatopit. Proto existují jiné věci, než že byste museli vytápět celý dům kotlem, na tuhá paliva, a zatápět si tak dřevem či uhlím, nebo v bytech, kdy se ještě netopí, abyste tam museli sedět […]

Je nepředstavitelné, že v dnešní době ještě doma někdo mrzne, když je venku chladno, třeba po ránu a vy si nemáte čím zatopit. Proto existují jiné věci, než že byste museli vytápět celý dům kotlem, na tuhá paliva, a zatápět si tak dřevem či uhlím, nebo v bytech, kdy se ještě netopí, abyste tam museli sedět pod třemi dekami se dvěma svetry na sobě a třásli se zimou. I kdy se v bytech topí, je tam někdy chladněji, než byste si přáli. Jenomže to si také můžete upravit. Dokud nám vláda nenařídí, kolik si máme vytápět, nebo neurčí jisté stupně, které konkrétně doma můžeme mít a žádné jiné ne, tak si snad doma můžeme udělat teplo, které k životu potřebujeme a které se nám líbí, ve kterém je nám příjemně. K této době však nejsme daleko, tedy k tomu, že nám stát jistě zanedlouho bude nařizovat, kolik můžeme mít doma v zimě stupňů.

V rámci úspory energie

V každém domě se tak se stupni lišíme. Někdy to dokonce skoří v řádech několika stupňů, protože každý jsme jinak teplokrevní. V rámci úspor by však zřejmě šlo nařídit něco podobného, ale to by se některým, právě například, kteří teplo milují, nelíbilo. Zatím jsou zde naštěstí elektrické přímotopy, které zařídí, že si doma můžeme přitopit.