Podzim

Zvláštním způsobem ji uklidňovalo jíst vanilkovou zmrzlinu a přitom sledovat, jak na ještě nedávno zelenou zahradu dopadají první sněhové vločky. Seděla zabalená ve svetru a pohodlné dece v houpacím křesně svého podkrovního pokoje, za ní z moderního gramofonu hrála deska The Best of Queen a hlas Freddieho Mercuryho promlouval ke stěnám pokoje zvláštně melodickým hlasem a slovy, […]

Zvláštním způsobem ji uklidňovalo jíst vanilkovou zmrzlinu a přitom sledovat, jak na ještě nedávno zelenou zahradu dopadají první sněhové vločky. Seděla zabalená ve svetru a pohodlné dece v houpacím křesně svého podkrovního pokoje, za ní z moderního gramofonu hrála deska The Best of Queen a hlas Freddieho Mercuryho promlouval ke stěnám pokoje zvláštně melodickým hlasem a slovy, které i po dvaceti letech měly váhu.

Sny o lásce

Probírala se zmraženou sladkostí a spíš než jedla, přemýšlela o všem možném. O svých rodičích, o hudbě osmdesátých a devadesátých let, o tom, že by si dala vanilkové kapučíno, o vysoké škole, samozřejmě, a také o tom, kdy asi najde svou pravou lásku. Bude to na univerzitě? V knihovně? Možná úplně náhodně v kavárně.