Naviják

Jako rybářští matadoři pravděpodobně víte, že na rybářském náčiní velmi záleží. Nejde jen o rybářský prut, ale například i naviják. Je třeba zvolit ten správný nejen co se kvality a značky týče, ale důležitý je také model. Navijáky se totiž vyrábějí v různých velikostech a s různým brzdovým systémem – předním a zadním. A jak […]

Jako rybářští matadoři pravděpodobně víte, že na rybářském náčiní velmi záleží. Nejde jen o rybářský prut, ale například i naviják. Je třeba zvolit ten správný nejen co se kvality a značky týče, ale důležitý je také model. Navijáky se totiž vyrábějí v různých velikostech a s různým brzdovým systémem – předním a zadním. A jak zvolit tu správnou velikost navijáku? Záleží hlavně na dvou věcech. Tou první je velikost revíru – velké revíry potřebují velké navijáky. Proč? No protože mají prostornou cívku a ta samozřejmě pojme mnohem větší množství navazovacího materiálu, který je pro velký revír nutný. Velikost navijáku je odvislá také od toho, na jak velké ryby se chcete specializovat. Na okouna můžete vyrazit s mnohem menším navijákem než na štiku.

E-shop nebo kamenná prodejna

Pokud se chcete zásobit na letošní sezonu vhodnými navijáky, které vám doposud ve vaší sbírce chybí, nebo pokud potřebujete vyměnit staré za nové, navštivte naši prodejnu, kde na vás čeká tolik druhů, že budete mít problém si vybrat. Pokud už máte své zkušenosti, určitě si vystačíte s naším e-shopem. Osobním výběrem spojeným s poradentstvím v naší prodejně rybářských potřeb však rozhodně neprohloupíte.