Kdo nemá rád zvířata, ten nemá rád ani lidi

Nevím jak Vy, ale já posuzuju lidi podle toho, jaký vztah mají ke zvířatům. Vždyť nakonec i celý národ se posuzuje podle toho, jakým způsobem zachází s těmi nejslabšími – s dětmi, starými lidmi a nakonec i se zvířátky. Když je někdo zlý a krutý ke zvířatům, nemůžeme čekat, že laskavost, empatii a porozumění bude dávat […]

Nevím jak Vy, ale já posuzuju lidi podle toho, jaký vztah mají ke zvířatům. Vždyť nakonec i celý národ se posuzuje podle toho, jakým způsobem zachází s těmi nejslabšími – s dětmi, starými lidmi a nakonec i se zvířátky. Když je někdo zlý a krutý ke zvířatům, nemůžeme čekat, že laskavost, empatii a porozumění bude dávat lidem. Charakter takového člověka jistě nebude takový, abychom mu mohli důvěřovat. Můžete si být jisti, že na veterině Praha jsou pouze lidé, kteří zvířátka opravdu milují.

Proč je tak málo útulků

Často mě napadá, proč je tak málo útulků, kde by se o zvířátka postarali. Vždyť by si to ti naši chlupáčkové zasloužili, aby nemuseli být zbytečně utracováni, když se jich nezodpovědní majitelé zbaví nebo když jim zemře jejich páníček. Jejich osud by nám nikdy neměl být lhostejný.