I spedice má své kořeny

Odjakživa se museli lidé postarat o to, aby přemístili své věci do jiného místa. Dříve si obyčejní lidé vypomáhali navzájem. Soused z vedlejší vesnice zapřáhl volky nebo v lepším případě koně k vozu, který používal na sena, a přestěhoval za naturálie nebo za práci almaru, kterou museli lidé třeba prodat. Bohatí lidé si tyto vozy najímali za peníze, […]

Odjakživa se museli lidé postarat o to, aby přemístili své věci do jiného místa. Dříve si obyčejní lidé vypomáhali navzájem. Soused z vedlejší vesnice zapřáhl volky nebo v lepším případě koně k vozu, který používal na sena, a přestěhoval za naturálie nebo za práci almaru, kterou museli lidé třeba prodat. Bohatí lidé si tyto vozy najímali za peníze, nebo si také mohli dovolit kurýra, který bezodkladně dopravil zásilku na místo určení. Teprve později přišel někdo na to, že se přepravou může dobře uživit a vznikly tak první poštovní vozy. A s rozvojem železnic a následně i letectví dostala i spedice jiný rozměr.

Současnost nabízí kvalitu

V současné době je rozvoj přepravy zásilek opravdu kvalitní a na vysoké úrovni. Logistický systém je propracovaný do nejmenších detailů, aby zásilky někde zbytečně neležely, ale byly nejpozději ihned vyexpedovány dál na své pouti k adresátovi. Díky telekomunikačním sítím máme možnost sledovat nejen celou cestu zásilky, ale také své objemnější zásilky se zbožím i ve skladovacích halách v různých koutech světa. To by se první profesionální přepravci hodně divili.