Hodí se uchazeč na volnou pozici?

Jste personalista, či manažer, který má za úkol zvolit z tisíce uchazečů toho pravého? Jak tedy správně odhadnout předpoklady pracovníka? Pro profesionální a úspěšnou volbu vhodného uchazeče existují různé metody výběrů zaměstnanců. V první řadě je to zaslaný životopis, ze kterého zjistíte základní data o jeho vzdělání a zkušenostech. Nelze však z něj poznat, jaká osobnost, charakter se […]

Jste personalista, či manažer, který má za úkol zvolit z tisíce uchazečů toho pravého? Jak tedy správně odhadnout předpoklady pracovníka? Pro profesionální a úspěšnou volbu vhodného uchazeče existují různé metody výběrů zaměstnanců. V první řadě je to zaslaný životopis, ze kterého zjistíte základní data o jeho vzdělání a zkušenostech. Nelze však z něj poznat, jaká osobnost, charakter se v daném kandidátovi skrývá, jak reaguje na určité situace. Od toho jsou pak různé druhy poznávání uchazeče, například assessment centra, rozhovory, testy, dotazníky, či psychodiagnostické nástroje.

Uchazeč stojí před vámi

Když už je uchazeč pozvaný na pracovní pohovor, máte jej konečně možnost poznat osobně. Přicházejí tedy na řadu metody výběru zaměstnanců. Jak se, jako hodnotitel na tuto situaci profesionálně připravit? Jak získat znalosti a dovednosti psychodiagnostiky? Další vzdělávání formou zajímavých a prospěšných kurzů a školení vám nabídne nové možnosti zdokonalení se i v tomto směru. Získané znalosti budete mít možnost využít i v každodenním životě.