Bydlení rekreační, přechodné, stálé

Je obrovskou výhodou, že mobilní domy si lze zvolit podle účelu, ke kterému mají sloužit. Je běžné v některých zemích, že slouží jako normální regulérní celoživotní bydlení. To je případ zejména amerických poměrů, kde jsou těmito obydlími často tvořeny celé čtvrti. Koneckonců, každý z nás vidí denně nějaký americký film, či seriál a tento typ bydlení je […]

Je obrovskou výhodou, že mobilní domy si lze zvolit podle účelu, ke kterému mají sloužit. Je běžné v některých zemích, že slouží jako normální regulérní celoživotní bydlení. To je případ zejména amerických poměrů, kde jsou těmito obydlími často tvořeny celé čtvrti. Koneckonců, každý z nás vidí denně nějaký americký film, či seriál a tento typ bydlení je nám znám tedy velmi dobře, byť si to někdy ani neuvědomujeme. Co je ale méně známé, že obrovská obliba tohoto bydlení jako běžného je například v Holandsku, ale i v některých oblastech Velké Británie, dokonce i v Německu, Francii a Španělsku.

Rekreace

V mnoha i jiných zemích slouží mobilheimy jako rekreační objekty, ať už vlastním majitelům, nebo se v turistických oblastech pronajímají jako bungalovy pro přišedší turisty.